Moskova bölgesinde, Birleşik Rusya gazileri için Zafer Müzesi’ne bir gezi düzenledi

Moskova bölgesinde, Birleşik Rusya gazileri için Zafer Müzesi’ne bir gezi düzenledi

2024,

40’tan fazla kişi katıldı
Devlet Duması milletvekili Alexander Tolmachev’in desteğiyle Shchelkovo gazileri “Moskova Savaşı” sergisini ziyaret etti. 1941-1945 Büyük Vatanseverlik Savaşı’nda Moskova Muharebesi’nin 80. yıldönümüne denk gelen ve şehrin savunucularının anısına ithaf edilen “İlk Zafer”.

Shchelkov yönetimi Zafer Müzesi’ne ulaşımı organize etti.

Gaziler, Korgeneral Efremov, General Dovator ve halk milislerinin kişisel eşyalarının da aralarında bulunduğu 1,7 binden fazla sergiyi inceleme fırsatı buldu. Sergide ayrıca beş binin üzerinde fotoğraf, belge ve referans materyali yer aldı.

Geziciler ayrıca Poklonnaya Tepesi’nde yürüyüş yaptı ve orada sergilenen ele geçirilen ekipmanları inceledi.

“Gazilerle sürekli iletişim halindeyim. Hedefli yardım sağlıyorum, önemli tatiller için tebrikler. İsteklerine cevap vermemek mümkün değil, biz de memnuniyetle Zafer Müzesi’ne bir gezi düzenledik. Bu tür ziyaretleri geleneksel hale getireceğimize eminim. Ülkemizin kahramanlık geçmişine dair ilginç hikaye için rehberlere çok teşekkürler” dedi Alexander Tolmachev.

Hoparlör
Tolmaçev Aleksandr Romanoviç
Tolmaçev Aleksandr Romanoviç
Rusya Federasyonu Federal Meclisi Devlet Duması Yardımcısı, Partinin gönüllü hareketinin organizasyonundan sorumlu Moskova bölgesel bölge şubesi Sekreter Yardımcısı, Shchelkovo yerel şubesinin Yerel Siyasi Konseyi üyesi
#Moskova bölgesi
#bölgeler
#Tolmaçev
#gaziler
#Zafer Müzesi
#gezi
#sergi
Kamu resepsiyonu
Bir istek oluştur

kaynak:https://er.ru/activity/news/v-moskovskoj-oblasti-edinaya-rossiya-organizovala-ekskursiyu-dlya-veteranov-v-muzej-pobedy